به گزارش پیام جغتای، طبق آخرین اخبار دریافتی آنفلوانزای پرندگان در 74 کشور جهان از جمله کشورمان ایران مشاهده و نمونه های مبتلا به این بیماری مهلک مورد تایید واقع شده است.

در همین راستا صبح امروز دکتر حسن آذریان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جغتای در گفت و گویی اختصاصی با پیام جغتای ضمن تایید این خبر اظهار داشت: خوشبختانه تا این لحظه هیچگونه گزارشی از ابتلا به این بیماری در سطح استان خراسان رضوی مخصوصا شهرستان جغتای گزارش نشده است.

آذریان افزود: شهرستان جغتای به عنوان اولین شهرستان استان خراسان رضوی ستاد  مبارزه و پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را زیر نظر فرمانداری و دبیری رئیس شبکه دامپزشکی جغتای تشکیل داده است.

وی یادآور شد: همچنین در راستای پیشگیری از هرگونه شیوع و ابتلا به این بیماری، گشت مشترک نیروی انتظامی و دامپزشکی برای کنترل تمام نقل و انتقال دام و طیور در سطح شهرستان جغتای راه اندازی شده است.

دکتر آذریان خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه توجیهی با مرغداران شهرستان جغتای و آگاه سازی آنها نسبت به علائم این بیماری مهلک و همچنین راههای محافظت و پیشگیری از آن در روزهای اخیر نیز انجام گرفته است.

مسول شبکه دامپزشکی شهرستان جغتای از مردم و مرغداران خواست تا نسبت به هرگونه مرگ و میر جمعی پرندگان در هر نقطه از شهرستان حساس بوده و ضمن تماس با شماره 5621254-4 نمونه لاشه های پرندگان را نیز به دامپزشگی شهرستان ارائه دهند.

وی در پایان گفت: هرگونه ضدعفونی و محافظت از محل های نگهداری پرندگان از قبیل آهک پاشی و یا استفاده از فرمالین می تواند به روند مبارزه با این بیماری کمک کند.

انتهای پیام/