ساعت: ۱۳:۳۸ منتشر شده در مورخ: دی ۱۸ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 11320
جوابیه آموزش و پرورش جغتای در باره مدرسه خیرالهی زور زمند:
اداره آموزش و پرورش شهرستان جغتای به خبر مربوط به عدم برخورداری یک مدرسه روستایی از نعمت برق در این شهرستان واکنش نشان داد.

به گزارش پیام جغتای، اداره آموزش و پرورش شهرستان جغتای به خبر منتشر شده از این پایگاه خبری تحلیلی در مورخ ۱۵ دیماه سال جاری با عنوان “پشت گوش اندازی آموزش و پرورش برای اتصال برق یک مدرسه روستایی/ یکی از اعضای شورا: اگر فرزندان مسولان در این مدرسه بودند، وضع فرق می کرد” واکنش نشان داد.

در همین رابطه صبح امروز موسی زارعی راهنمای راهبر آموزشی آموزش و پروش شهرستان جغتای و مدیر سابق مدرسه خیرالهی روستاهای زور زمند به خبرنگار پیام جغتای گفت: این مدرسه از همان روزهای اول دارای انشعاب برق می باشد اما به دلیل واقع شدن مدرسه در خارج از محدوده روستا، مجبور به استفاده از کابل چندصد متری برای انتقال جریان برق از داخل روستا می باشد.

زارعی افزود: پس از پیگیری های مسولان شورا و مدرسه اخیرا فرمانداری و بخشداری مرکزی جغتای با تعریف شدن این مدرسه در محدوده روستا موافقت کرده و از این رو درخواست ها برای اتصال صحیح برق به اداره برق شهرستان داده شده است.

وی گفت: اما نکته تامل برانگیز در این رابطه شرط گذاری اداره برق برای مسولان مدرسه می باشد، چرا که از آنها می خواهد تا به این اداره برای عدم سوء استفاده ساکنان اطراف مدرسه از این انشعاب تعهد بدهند و به همین بهانه اجرای این طرح را به تعویق انداخته است.

زارعی یادآور شد: این که گفته می شود هزینه اتصال برق مدرسه را باید آموزش و پرورش بدهد اداعایی نادرست است و با توجه به تعریف شدن مدرسه در محدوده مسکونی روستا اداره برق شهرستان موظف به تامین تمام زیرساخت های لازم می باشد.

یادآور می شود: به علت عدم وجود ترانس برق شهری در نزدیکی مدرسه خیرالهی زور زمند، لازم است تا زیر ساخت هایی نظیر تیر چراغ برق و همچنین ترانس برق شهری در نزدیکی این مدرسه نصب شود تا این مدرسه نیز همانند سایر خانه های روستایی به صورت عادی و صحیح از نعمت برق بهره مند شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

دیدگاه هایی که برای این مطلب ارسال شده

 1. نویسنده دیدگاه: عزیزیفر

  سلام رسالت خبر نگاری شما حکم می کند ابتدا در مورد خبر مطمعن، ومستند باشد سپس اقدام به نشر کنید و حتما به عنوان خبر نگار می دانید که نشر اکاذیب جرم است وپیگرد قانونی دارد .

  • نویسنده دیدگاه: zamandi

   با سلام حق انتشار جوابیه برای شما در این خبر محفوظ می باشد.
   گوینده مطالب این خبر مسولیت آنها را نیز عهده دار خواهد بود.
   با وجود این شما بریا هرگونه پیگیری حقوقی مختار هستید.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید