ساعت: ۱۳:۵۶ منتشر شده در مورخ: آذر ۱۶ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 10753
در نتیجه امروز و فردای مسولان شهرستان؛
مدرسه ابتدایی خیرالهی در روستای زور زمند از سال 92 برای اتصال برق منتظر امروز فردای مسولان شهرستان جغتای نشسته است.

به گزارش پیام جغتای، روستاهای موسوم به زور زمند واقع در ۵ کیلیومتری مرکز شهرستان جغتای پس از سالها فقر امکانات آموزشی، ۳ سال قبل یعنی در سال ۱۳۹۲ به همت یکی از خیران مدرسه ساز صاحب مدرسه ای برای دانش آموزان ابتدایی خود می شود.

این مدرسه در حدفاصل بین دو روستای امیرآباد و صدرا و در مجاورت تنها خانه بهداشت این ۷ روستا قرار گرفته است و پذیرای دانش آموزان دو روستای امیرآباد و صدرا می باشد.

این مدرسه علی رغم تامین هزینه ساختمانی آن از طرف خیر مدرسه ساز، با گذشت سه سال از تاسیس خود، از نداشتن اتصال برق رنج می برد و مدیر این مدرسه چاره ای جز بهره گیری از کابل چندصد متری برای انتقال برق ندارد، روشی که جوابگوی ولتاژ موردنیاز تجهیزات برقی این واحد آموزشی از قبیل سیستم گرمایش، رایانه و دستگاه چاپ نبوده و مشکلاتی را برای آن ایجاد کرده است.

در همین راستا روز گذشته روح الله جلیلی رئیس اداره برق شهرستان جغتای به خبرنگار پیام جغتای گفت: این اداره برای واگذاری کنتور برق به این مدرسه و همچنین خانه بهداشت آمادگی لازم را داشته و حاضر هستیم در کمترین زمان ممکن آن را اجرا کنیم.

جلیلی خاطرنشان کرد: متاسفانه قراز گرفتن این مدرسه خارج از حریم روستایی و در اراضی دولتی کار را برای اخذ مجوز های لازم از طرف آموزش و پرورش با مشکل روبراه کرده است و این اداره ناگزیر باید تا تکمیل فرایند واگذاری کامل ملک مورد نظر معطل بماند.

شایان ذکر است: در شرایطی که فرایند آزادسازی زمین های دولتی و واگذاری اشتراک برق، آب و گاز به دامداری ها، مرغداری ها با وجود فاصله زیاد از شبکه های اصلی به سهولت انجام می شود، این مدرسه ۳ سال است که منتظر رفع موانع اداری برای برخورداری از برق می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید