۱۱:۴۷:۰۳ - دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶
۸ ماه بلاتکلیفی معدنکار «جغتایی» برای رهایی از پرداخت پول زور/ امروز و فردای بانک ملت ادامه دارد
یک معدنکار بازنشسته شهرستان جغتای گفت: مسولان بانک ملت شعبه جغتای برای روشن شدن وضعیت بدهی اش امروز فردا می کنند و خواهان اخذ مبلغی بیش از بدهی وی هستند.

به گزارش پیام جغتای، اوایل آذر ماه سال جاری بود که حسین گفتی پیرمردم ۶۰ ساله اهل روستای گفت از توابع شهرستان جغتای و بازنشسته معدن کرومیت این روستا  با مراجعه به تحریریه پیام جغتای مدعی شد: که مسولان بانک ملت شعبه جغتای برای روشن شدن وضعیت بدهی اش امروز فردا می کنند و خواهان اخذ مبلغی بیش از بدهی وی هستند.

وی تشریح کرد: سال ۸۸ بنا بر مصوبه مدیریت کرومیت گفت، قراردادهای ساخت مسکن برای کارگران این معدن انعقاد گردید و در این راستا وام هایی به مبلغ ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به متقاضیان از طرف بانک ملت پرداخت گردید که بنده به دلیل برخورداری از مسکن، حق بهره برداری از این فرصت را به فرزندم رضا گفتی اهدا کردم.

این معدنکار بازنشسته افزود: اقساط این وام هر ۶ ماه یکبار و به مبلغ ۳۵۳ هزار و ۹۴۳ تومان می باشد که با نظمی قابل توجه و با دیرکردهایی در حد چند روز در معدودی از اقساط پرداخت کرده ام و از این لحاظ مشمول جریمه دیرکرد در پرداخت اقساط نخواهم شد.(وی تمامی رسیدهای ۱۸ قسط پرداختی به بانک را از روز اول تا کنون نزد خود نگه داشته است)

گفتی اظهار داشت: اردیبهشت ماه سال جاری هجدهمین قسظ خود را پرداخت نمودم و بنابر قرارداد منعقد شده در بانک باید پس از پرداخت ۳ قسط دیگر تسویه حساب می نمودم اما با اظهار نطری غیرمنتظره از طرف کارمند بانک مواجه شدم، چرا که وی بدهی بنده را ۲میلیون و ۹۰۰هزار تومان اعلام کرد، یعتی حدود ۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بیشتر از میزان بدهی واقعی.

وی افزود: بعد از اعتراض به اظهارات کارمند بانک ملت جغتای، وی مدعی شد که عدم پرداخت به موقع اقساط باعث افزایش میزان بدهی شما شده است در صورتی که تاخیر قابل توجهی در پرداخت اقساطم رخ نداده بود.

پس از اصرار های حسین گفتی، نامه پیگیری وضعیت به شعبه استان ارسال می شود اما ۷ ماه بعد نیز خبری از پاسخ پیگیری ها نمی شود و کارگر بازنشسته معدن بعد از نا امیدی از پاسخگویی مسولان بانکی به امام جمعه و فرمانداری جغتای نیز مراجعه می کند اما علی رغم پیگیری ها از طرف آنها، باز هم گرهی از مشکل وی باز نمی شود.

معدنکار بازنشسته کرومیت گفت در روزهای بعد به همراه فرزند دیگر خود به نام علی گفتی به این بانک مراجعه می کند و اینبار با اظهار نظری عجیبتر مواجه می شود چرا که به وی گفته می شود: که با بخشش صورت گرفته نیازی به پرداخت مبلغ ۲میلیون و ۹۵۰ هزار تومان نیست و در صورت تسویه ۳ قسط باقی مانده قبل از سررسید، وام آنها با پرداخت ۱میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تسویه خواهد شد، یعنی حدود ۶۰۰ هزار تومان بیشتر از کل مانده بدهی!

دیماه سال جاری حسین گفتی پیرمرد ۶۰ ساله پس از مواجه با ناکارآمدی سیستم بانکی برای حل مشکل خود به شعبه مرکزی استان خراسان رضوی مراجعه میکند و مسول پیگیری طی تماسهایی که با شعبه جغتای برقرار میکند خواهان حل مشکل وی می شود اما با جود این تماس ها نیز هنوز هم خبری از روشن شدن وضعیت بدهی این معدنکار بازنشسته نیست.

صبح امروز وی طی آخرین مراجعه خود به تحریریه پیام جغتای گفت: وعده حل مشکلم از چهارشنبه هفته گذشته به پنجشنبه همان هفته و سپس به شنبه و امروز محول شد و امروز طی تماس با شعبه استان مدعی شدند که ۲ الی ۳ روز دیگر باید صبر کنید.

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای