۱۲:۳۷:۲۵ - شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶
یادداشت/ پوزه ای که به خاک مالانده شد
خروش میلیونی ضد آشوب مردم ایران و نتیجه نشست شب گذشته شورای امنیت هیمنه یانکی ها را به سخره گرفت و پوزه بدخواهان را به خاک مالاند.

به گزارش پیام جغتای، آمریکا، انگلیس و پرو سه گانه ای که برای دنبال کنندگان اخبار مربوط به اغتشاشات اخیر ایران آشناست، اینها عناوین سه کشوری است که طی نشست شب گذشته شورای امنیت با محوریت اتفافاقات اخیر کشورمان، موافق حال نیکی هیلی، ترامپ، نتانیاهو، سعودی ها، سلطنت طلبها و سایر اوباش منطقه ای و بین الملل آنهارای دادند.

اما در نیمه پر لیوان بر خلاف خواسته دشمنان قسم خورده ایران، کشورهایی قرار دارند که تعدادشان به ۱۰ عضو می رسد و با احتساب کویت و هلند که آرای ممتنع خود را در این زمینه اعلام کردند، می توان مدعی شد: که هیمنه یانکی ها در دیکته کردن رای به اعضای شورای امنیت به سخره گرفته شده، نفوذ دلاری و لابی بین المللی شان افول کرده و رو به غروب است.

نشست اضطراری شورای امنیت یکی از اصلی ترین اهرم های آمریکایی ها برای پیش برد اهدافشان می باشد که در حوادث اخیر کشورمان نیز با اصراری های نیکی هیلی برگزار شد تا شاید بتواند بر آتش آشوب ها جان تازه ای بدمد، اما ناکام ماند و دست کاخ سفید را در دیکته کردن نشستها به شورای امنیت بر ملا ساخت.

حماقتی که دردسرساز شد

این اولین باری نیست که آمریکایی ها بر اساس حماقت و دستپاچگی ذاتی خود دست به اقداماتی می زنند که جز هزینه تراشی برای ژست بین المللی خودشان، دستاورد دیگری ندارد و دستشان را در فرایند اعمال فشار بر نهادهای بین المللی برای پیشبرد اهدافشان رو میکند.

آمریکایی ها علاوه بر نشست های فرمایشی شورای امنیت برای امید بخشی به اغتشاشگران و دشمنان جمهوری اسلامی از اولین لحظه شروع اتفاقات اخیر یعنی ۷ دیماه و تجمع تعدادی از مالباختگان موسسات مالی در میدان شهدای مشهد، از آنچه که در راستای انحراف خواسته های بحق مردم از دستشان می آمد کوتاهی نکردند.

رسانه های جیره خوار آمریکایی ها به محض مشاهده انحراف در موج اعتراضات داخلی کشورمان، امیدوارانه بساط برنامه های عادی خود را جمع کرده و بر طبل شورش و اغتشاش به غیمت نابودی اموال عمومی و جان باختن بی گناهان کوبیدند و حتی یک ثانیه را هم از دست ندادند.

توئیتر های مکرر ترامپ، مایک پنس، جانسون و نیکی هیلی نشان از ذوق زدگی عمیق آنها داشت، اما حماقت بی پایان آنها و عدم شناخت درست و عاقلانه از مردم انقلابی ایران برایشان دردسرساز شد و حتی پروژه کشته سازی توسط ایادی خودشان در چند شهر کشورمان نیز کار را به آنجایی که آنها می خواستند نبرد.

۱۳،۱۴ و ۴۵ دیماه سه گانه تلخ و عبرت آموز برای یانکی ها و اراذل منطقه ای آنها

۱۳، ۱۴ و ۱۵ دیماه و خروش میلیونی مردم انقلابی ایران را نیز می توان سه گانه ای تلخ و عبرت آموز برای یانکی ها و اراذل و اوباش گوش به فرمانشان دانست که در این چند روز ناآرامی، امیدشان برای براندازی جمهوری اسلامی ایران قوت گرفته بود.

حالا بعد از خاموش شدن شعله شورش ها و عبور انقلاب از مرحله ای دشوار و البته امیدساز، نگاههای مردم و رسانه های دوست و دشمن به فرمایشات ولی امر مسلمین دوخته است تا آنچه را که در رابطه با حوادث این چند روز وعده داده بودند را بر زبان بیاورند.

اسماعیل زمندی

انتهای پیام/

 


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای