• تاریخ: دی ۱۹, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 11333

چرا پیدا کردن یک مانتوی اسلامی در بازار کشور اسلامی سخت شده است؟

حجت الاسلام مصطفی طاهریان کارشناس مسائل دینی و فرهنگی که  ظهر روز گذشته به مناسبت 17 دیماه و سالروز کشف حجاب رضاخانی میهمان خبرنگار پیام جغتای بود، اظهار داشت: حجاب و یا پوشش مناسب در قرآن کریم به مسلمانان با عناوینی همچ ...

حجت الاسلام مصطفی طاهریان کارشناس مسائل دینی و فرهنگی که  ظهر روز گذشته به مناسبت 17 دیماه و سالروز کشف حجاب رضاخانی میهمان خبرنگار پیام جغتای بود، اظهار داشت: حجاب و یا پوشش مناسب در قرآن کریم به مسلمانان با عناوینی همچون “ستر” به معنای پوشیدگی سفارش شده است.

حجت الاسلام طاهریان گفت: البته پوشیدگی مناسب زنان و مردان فقط منحصر به دین مبین اسلام نمی شود و در سایر ادیان الهی نظیر یهود و مسیح نیز به پوشیده بودن اجزای مشخصی از بدن زنان و مردان سفارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم تمام سفارشات پیامبران و کتب الهی به این امر مهم امروزه آثار حجابِ مطلوب در جوامع مسلمان کمرنگ شده و در ملل غربی و اروپایی به صورت کامل از بین رفته است.

این کارشناس مسایل دینی و اجتماعی افزود: باید پذیرفت که کم رنگ شدن این فریضه واجب در بین آحاد جامعه بر حسب یک برنامه دقیق از طرف دشمن انجام می گیرد و تا عریان شدن کامل زن مسلمان برایش محقق نشود دست از تلاش برنمی دارد.

حجت الاسلام طاهریان یادآور شد: برنامه ریزی دشمن در این حوزه منحصر به رده سنی خاصی نمی شود و آنها برای هر رده ای طرحی خاص را اجرا می کنند، برای مثال برای کودکان از عروسکها، لوازم تحریر و انمیشن و برای سنین بالا تر از مجله ها، مدل ها و فیلم های هدفمند بهره می برد تا این مهم را در بین زنان و دختران کم رنگ تر کند.

وی تصریح کرد: دشمن اهمیت حجاب زنان و دختران در ایران را به خوبی درک کرده است و از این رو از تمام توان و قوای خود برای مقابله با آن بهره می برد چرا که بر حسب اظهارات یکی از نظریه پردازان خود به نام همفر،  از بی بند و باری همچون سلاحی مرگبار علیه جامعه مسلمان یاد شده است.

این کارشناس مسائل دینی و فرهنگی اقدامات نهادهای مسول در حوزه حجاب را ضعیف و نا امید کننده توصیف کرده و اظهار داشت برای جلوگیری از ترویج بدحجابی و بی حجابی در جامعه نهادهای مختلف آنقدر ضعیف عمل کرده اند که برای پیدا کردن یک مانتوی مناسب با شئونات اسلامی باید ساعتها در بازار وقت گذاشت تا شاید بتوان مانتویی مناسب پیدا کرد.

حجت الاسلام طاهریان افزود: به عنوان مثال چالشی که عروسکهای باربی در انگلستان به وجود آورد مسولان این کشور را وادار به ارائه طرحی بومی برای مقابله با موج ایجاد شده در این کشور کرد در حالی که همه  میدانیم ارزش های حکومتی و اجتماعی در باره حجاب و قید و بند اخلاقی در انگلیس با کشور ما قابل مقایسه نیست و از طرفی شاهد جولان این عروسک در کشورمان علی رغم مغایرت با تمام ارزش های حاکم بودیم وکاری موثر برای مقابله با آن انجام نگرفت.

وی از مسولان ونهادهای مرتبط با موضوع حجاب و مد و لباس خواست تا با تمرکز و توان بیشتری به فعالیت در این حوزه بپردازند و فراموش نکنند که جامعه ای که دچار بی بندوباری و هرزگی فرهنگی و اخلاقی بشود امیدها نیز برای رشد و تعالی آن از بین می رود.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست