۶:۴۵:۱۳ - سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶
دولت صدای کشاورزان را نیز بشنود؛
وقتی خون فوتبالیست ها از کشاورزها رنگین تر می شود
انتشار خبر قول دولت برای تسویه بدهی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در بهبوهه امروز و فردای دولتی ها برای پرداخت معوقات گندمکاران، با واکنش هایی از طرف این قشر زحمتکش مواجه شد.

به گزارش پیام جغتای، انتشار خبر قول دولت برای تسویه بدهی ۳۰۰ میلیاردتومانی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در بهبوهه امروز و فردای دولتی ها برای پرداخت معوقات گندمکاران، با واکنش هایی از طرف این قشر زحمتکش مواجه شد.

وعده دولتی ها برای تسویه این بدهی نجومی که شامل مبالغ ۲۱۱ میلیارد تومان برای تیم پرسپولیس و ۱۱۸ میلیارد تومان نیز برای تیم استقلال تهران زمانی بر سر زبان ها افتاده است که امروزو فردای دولت برای تسویه بدهی گندمکاران وارد ماه پنجم خود شده است.

نبود منابع مالی شاید به عنوان اصلی ترین بهانه مسولان رده بالای دولت برای عدم واریز طلب گندمکاران باشد، اما با دیدن رفتار دولتیها در قبال بدهی دو باشگاه فوتبال و تلاش برای پرداخت آن، این سوال به ذهن متبادر می شود: که اگر پول هست، چرا برای کشاورزان هزینه نمی شود؟

تعویق ۵ ماهه در پرداخت طلب گندمکاران شهرستان جغتای نیز همپای دیگر نقاط کشور، موضوعی نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد و در برابر ندانم کاری مسولان که شبیه بازی های پوپولیستی برای افزایش محبوبیت ها می باشد، سکوت کرد.

این وعده ولت در کتار تمام تلخی خود برای کشاورزان و دیگر طلبکاران، باعث سر پوش گذاشتن بر عملکرد شاید ضعیف مدیران این باشگاهها خواهد شد، حال آنکه ورود به مقوله بازرسی عملکرد مسولان مالی این باشکاهها را نمی توان از سیستم دولتی انتظار داشت.

در همین راستا نظر سنجی منتشر شده در بزرگترین کانال تحلیلی خبری شهرستان جغتای به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید گندم در استان خراسان رضوی که دارای تعداد قابل توجهی طلبکار پول گندم نیز می باشد، نشان دهنده تلخ شدن کام کشاورزان این شهرستان از انتشار این خبر در رسانه ها می باشد.

۸۶ در صد شرکت کنندگان در این نظرسنجی نسبت به این اقدام دولت واکنش منفی نشان داده و از آن ابراز نارضایتی کرده و از دولت خواسته اند تا تسویه بدهی گندمکاران را نسبت به تسویه بدهی فوتبالی ها در اولویت قرار دهد.

یادآور می شود: دولت در آخرین وعده خود متعهد شده است تا پایان ماه جاری بدهی گندمکاران را به طور کامل تسویه نماید و چندی پیش نیز این وعده برای پرداخت بدهی ها تا پایان مهر داده شدکه محقق نشد.

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای