۷:۴۵:۰۳ - یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
رئیس ورزش و جوانان جغتای:
ورزش و جوانان «جغتای» با یک کارمند اداره می شود/ دستمان برای توسعه ورزش حرفه ای بسته است
رئیس ورزش و جوانان جغتای گفت: ورزش و جوانان جغتای تنها با یک کارمند اداره می شود در حالی که به تخصص های مختلف در این اداره نیاز هست.

به گزارش پیام جغتای، علی یزدی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جغتای که عصر روز گذشته به مناسبت هفته تربیت بدنی، در دفتر مدیریت این اداره میزبان خبرنگار پیام جغتای بود، اظهار داشت: پروژه های عمرانی که در سظح شهرستان جغتای در سالهای اخیر به بهره برداری رسیده است، کمک شایانی به توسعه فعالیت های ورزشی می کند، اما عدم واگذاری مدیریت آنها به این اداره، به یکی از موانع اصلی رشد ورزش قهزمانی و حرفه ای در شهرستان مبدل شده است.

یزدی گفت: انتظار می رود تا نهادهای دیگر نظیر دهیاری ها و  بسیج بعد از ساخت سالن ها و دیگر فضاهای ورزشی، مدیریت و بهره برداری از آنها را به این اداره واگذار نمایند تا ورزش و جوانان شهرستان در راستای توسعه ورزش حرفه و ای و قهرمانی گام های موثری بردارد.

رئیس ورزش و جوانان جغتای خاطرنشان کرد: عدم دخالت این نهاد در امر مدیریت اماکن ورزشی شهرستان از یک طرف و پایین بودن فضاهای ورزشی متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان از طرفی دیگر باعث شده است تا رتبه ورزشی شهرستان در بین شهرهای استان نزول پیدا کند.

وی علت کاهش رتبه ورزشی شهرستان را متناسب با تعداد افراد استفاده کننده از بیمه ورزشی عنوان کرد که به علت عدم مدیریت بهره برداری ها توسط این اداره از سالن های ورزشی، شاهد کاهش ۸۰۰ نفری تعداد بیمه شدگان از سال ۹۲ تا سال جاری بوده ایم.

آیا توان اداره تمام فضاهای ورزشی شهرستان را دارید؟

یزدی در پاسخ به این سوال که آیا توان مدیریت تمام فضاهای ورزشی شهرستان را دارا می باشید؟ گفت: علی رغم وجود فقط یک نیروی اداری در ورزش و جوانان شهرستان جغتای، می توانیم با بهره گیری از تجربه ای که در استفاده از نیروهای جوان داریم، تمامی فضاهای ورزشی را مدیریت کنیم.

نبود نیروی متخصص در امور جوانان در این اداره دیگر موضوعی بود که یزدی با گلایه از آن، اظهار داشت: موضوع جوانان و امور مربوط به آنها نیز در زیر مجموعه اداره ای تعریف شده است که تنها با یک کارمند اداره می شود، در صورتی که باید از یک یا چند نیروی متخصص در امور جوانان نیز در مجموعه ورزش و جوانان شهرستان بهره برد.

وی در ادامه از مسولان استان خواست تا با اختصاص نیروهای اداری متخصص در امور ورزش و جوانان، دست بسته این نهاد را در انجام هرچه بهتر امور محوله باز نمایند.

برای تیم های ورزشی شهرستان، اسپانسر نداریم

رشته های ورزشی موفق و همچنین دارای قابلیت کسب عناوین قهرمانی استانی و کشوری، موضوع دیگری بود که یزدی با اشاره به آن اظهار داشت: استعداد های جوان، جویای نام و همچنین مربیان با تجربه و قوی در رشته های جودو، کشتی، فوتبال، اسکیت، تکواندو و والیبال باعث شده است تا افق روشنی پیش روی ورزش قهرمانی شهرستان بوجود بیاید.

رئیس ورزش و جوانان جغتای با انتقاد از بی تفاوتی نهادهای خصوصی و دولتی فعال در صنعت و تجارت به مقوله ورزش و حمایت از تیم های ورزشی شهرسان گفت: هزینه حمایت از یک تیم فوتبال در یک سال حداکثر ۱۵ میلیون تومان و هزینه حمایت از تیم های ورزشی بدون توپ ۵ میلیون تومان می باشد، مبلغی که برای کارخانه هایی همچون سیمان و فروکروم در یکسال قابل توجه نیست اما زمینه فعالیت جوانان بسیاری را در تیم های ورزشی حرفه ای بوجود می آورد.

انتهای پیام/

 

 


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای