• تاریخ: دی ۲۳, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 11383

وثیقه‌ی(!) دویست میلیون تومانی برای محکوم به اعدام

به گزارش پیام جغتای، بخشی از خبر را بخوانید: «فرد قاتل یک محکوم به اعدام به جرم حمل مواد مخدر بوده است که صبح امروز به قصد انتقام‌جویی با حمله به یک منزل مسکونی دو نفر را که علیه او شهادت داده‌اند را به ضرب گلوله می‌کشد ...

به گزارش پیام جغتای، بخشی از خبر را بخوانید: «فرد قاتل یک محکوم به اعدام به جرم حمل مواد مخدر بوده است که صبح امروز به قصد انتقام‌جویی با حمله به یک منزل مسکونی دو نفر را که علیه او شهادت داده‌اند را به ضرب گلوله می‌کشد و . . . »
حالا این بخش دیگر همان خبر را بخوانید: «دادستان اراک گفت: عامل حادثه امروز پس از آن درگیری به جرم ایراد صدمه بدنی عمدی دستگیر و روانه زندان می‌شود و پس از یک سال در تاریخ دهم دی ماه امسال با قرار وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد می‌شود.»
دو خبر بالا را با هم جمع می‌کنیم:
یک محکوم به اعدام که هم سابقه‌ی حمل مواد مخدر دارد و هم سابقه ضرب و جرح دارد با قرار وثیقه(!) دویست میلیون تومانی از زندان آزاد(!) می‌شود که یک کار ناتمام(!) را به اتمام برساند! محصول این مرخصی(!) یا آزادی از زندانِ چنین محکومی، پنج جنازه‌ و چندین زخمی روی دست مانده‌است‌.
بعد انتظار داریم که مردم نترسند و بیایند علیه مجرمان شهادت بدهند. در حالیکه نمی‌توانیم مسئولیت حفاظت از جان شهود را حداقل با آزاد نکردن مجرم بپذیریم.
حالا ما باید چه خاکی به سرمان بریزیم از دست آن امضاء ‌کننده‌ی برگه‌ی آزادی با قرار وثیقه‌ی دویست میلیون تومانی؟!!!

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست