• تاریخ: دی ۱۹, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 11329

هیچگونه ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان در استان و شهرستان گزارش نشده است/ مردم مرگ جمعی پرندگان را گزارش دهند

به گزارش پیام جغتای، طبق آخرین اخبار دریافتی آنفلوانزای پرندگان در 74 کشور جهان از جمله کشورمان ایران مشاهده و نمونه های مبتلا به این بیماری مهلک مورد تایید واقع شده است. در همین راستا صبح امروز دکتر حسن آذریان رئیس شبکه ...

به گزارش پیام جغتای، طبق آخرین اخبار دریافتی آنفلوانزای پرندگان در 74 کشور جهان از جمله کشورمان ایران مشاهده و نمونه های مبتلا به این بیماری مهلک مورد تایید واقع شده است.

در همین راستا صبح امروز دکتر حسن آذریان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان جغتای در گفت و گویی اختصاصی با پیام جغتای ضمن تایید این خبر اظهار داشت: خوشبختانه تا این لحظه هیچگونه گزارشی از ابتلا به این بیماری در سطح استان خراسان رضوی مخصوصا شهرستان جغتای گزارش نشده است.

آذریان افزود: شهرستان جغتای به عنوان اولین شهرستان استان خراسان رضوی ستاد  مبارزه و پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را زیر نظر فرمانداری و دبیری رئیس شبکه دامپزشکی جغتای تشکیل داده است.

وی یادآور شد: همچنین در راستای پیشگیری از هرگونه شیوع و ابتلا به این بیماری، گشت مشترک نیروی انتظامی و دامپزشکی برای کنترل تمام نقل و انتقال دام و طیور در سطح شهرستان جغتای راه اندازی شده است.

دکتر آذریان خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه توجیهی با مرغداران شهرستان جغتای و آگاه سازی آنها نسبت به علائم این بیماری مهلک و همچنین راههای محافظت و پیشگیری از آن در روزهای اخیر نیز انجام گرفته است.

مسول شبکه دامپزشکی شهرستان جغتای از مردم و مرغداران خواست تا نسبت به هرگونه مرگ و میر جمعی پرندگان در هر نقطه از شهرستان حساس بوده و ضمن تماس با شماره 5621254-4 نمونه لاشه های پرندگان را نیز به دامپزشگی شهرستان ارائه دهند.

وی در پایان گفت: هرگونه ضدعفونی و محافظت از محل های نگهداری پرندگان از قبیل آهک پاشی و یا استفاده از فرمالین می تواند به روند مبارزه با این بیماری کمک کند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست