۵:۵۹:۰۲ - یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
معرفی برندهای ایرانی لوازم التحریر
به گزارش پیام جغتای، به نقل از دز محراب، ما تا به کار ایرانی و سرمایه‌ی ایرانی احترام نگذاریم، تولید ملی شکل نمیگیرد؛ و اگر تولید ملی شکل نگرفت، استقلال اقتصادی این کشور تحقق پیدا نمیکند؛ و اگر استقلال اقتصادی یک جامعه‌ای تحقق پیدا نکرد – یعنی در مسئله‌ی اقتصاد نتوانست خودش تصمیم بگیرد و

به گزارش پیام جغتای، به نقل از دز محراب، ما تا به کار ایرانی و سرمایه‌ی ایرانی احترام نگذاریم، تولید ملی شکل نمیگیرد؛ و اگر تولید ملی شکل نگرفت، استقلال اقتصادی این کشور تحقق پیدا نمیکند؛ و اگر استقلال اقتصادی یک جامعه‌ای تحقق پیدا نکرد – یعنی در مسئله‌ی اقتصاد نتوانست خودش تصمیم بگیرد و روی پای خود بایستد – استقلال سیاسی این کشور تحقق پیدا نمیکند؛ و اگر استقلال سیاسی یک جامعه‌ای تحقق پیدا نکرد، بقیه‌ی حرفها، جز حرف، چیز دیگری نیست. تا یک کشور اقتصاد خود را قوی نکند، پایدار نکند، متکی به خود نکند، مستقل نکند، نمیتواند از لحاظ سیاسی و فرهنگی و غیره تأثیرگذار باشد. (بخشی از بیانات رهبری – ۱اردیبهشت ۹۱)

من تأکید میکنم، اصرار میکنم، از همه‌ی ملت ایران درخواست میکنم، بروید به سمت مصرف تولیدات داخلی؛ این کار کوچکی نیست، این کار کم‌اهمیتی نیست؛ این یک کار بزرگ است.(بخشی از بیانات رهبری-۷ اردیبهشت ۹۲)

اگر ۲۰ میلیون دانش آموز و دانشجو، اول مهر امسال ، نفری ۲۰ هزار تومان لوازم التحریر خارجی بخرندمی شود:

۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۴۰۰ تومان

یعنی ۴۰۰ میلیارد تومان ارز از کشور خارج میشود…

و اگر به جای آن لوازم التحریر ایرانی خریداری شود، علاوه بر آنکه هزاران جوان تحصیلکرده ایرانی مشغول کار خواهند شد، ازتعطیلی واحدهای تولیدی کشور جلوگیری می شود.

پس تلاش کنیم لوازم التحریر ساخت وطن با نمادهای ایرانی بخریم.

از این پس ، در اینجا سعی داریم دوشنبه هر هفته تعدادی از اقلام با کیفیت ایرانی را به دوستان معرفی کنیم؛ لذا به دلیل تقارن اول مهر با معرفی لوازم التحریر شروع میکنیم.

(لازم به ذکر است که تنوع مارکهای ایرانی فراتر از این چیزی است که اینجا نامبرده شده و ما تلاش کرده ایم اقلامی را معرفی کنیم که تا حدودی از کیفیتشان مطمئن بوده ایم و این اطمینان به جهت استفاده و تایید اطرافیان و دوستان بوده است و خوشحال میشویم که عزیزان در صورت استفاده و رضایت از سایر مارک ها، آنها را در اینجا به ما و مخاطبین سایت معرفی کنند.)

معرفی هم به این صورت است که ابتدا نام جنس سپس مارکهای(نشان های) مربوط به آن ذکر شده است و سعی شده تصاویر برخی از آنها اینجا گذاشته شود.

۱- خودکار: استایلیش، پاپکو، پلیکان ایران، کنکو ایران، بیک، فکتیس

100189-228x228

خودکار استایلیش

DSC-0328

خودکار پاپکو

harmoni-black-small

خودکار هارمونی پلیکان

untitledw

خودکار بیک

38-1

خودکار آفیس کنکو

خودکار فکتیس

خودکار فکتیس

۲- مداد: لاکپشت، استایلیش ، پارس مداد،فکتیس ایرانی، پارس تحریر

مداد ایستایلیش

مداد استایلیش

مداد لاک پشت

مداد لاک پشت

مداد فکتیس

مداد فکتیس

مداد پارس مشکی

پارس مداد

۳-مداد رنگی: استایلیش ، پارس مداد،لاکپشت، امپراطور،یوگی،سی بی اس ایرانی،آزاده،روزنامه ای بیست،روزنامه ای من ، روزنامه ای سبز،مداد سبز، فکتیس

مداد رنگی فکتیس

مداد رنگی فکتیس

مداد رنگی استایلیش

مداد رنگی استایلش

24665_927

مداد رنگی های آزاده

مداد رنگی لاک پشت

مداد رنگی لاکپشت

pcd48021891c247ad2593493b2b3f66188_858032_orig

مدادرنگی های پارس مداد

(توجه داشته باشید مواردی که با پسوند ایرانی ذکر شده اند،تولید خارجی هم دارند ولی نمونه های ایرانی ابتدای بارکدشان ۶۲۶ دارند)

۴- لاک غلط گیر:استایلیش ، پلیکان ایرانی، بیک

لاک استایلیش

لاک غلط گیر استایلیش

corection_pen-white-small

لاک غلط گیر پلیکان

لاک بیک

لاک غلط گیر بیک

۵- دفتر: آزاده، قاصدک، آریا، هیرمند، پاپکو، بچه های آسمانی، روشنا ، ایام، پرسام، سروش، سهند،آوای تحریر

دفتر روشنا

139305140838252973350004

139305140840023623350024

13920531000335_PhotoA

24666_329

1393051313033493833446741

دفتر قاصدک

دفتر پرسام

دفتر ایام

نمونه هایی از دفاتر ایام،روشنا،قاصدک، آزاذه،شکرستان،پرسام

128

دفتر پاپکو

۶-اتود : خرم، BU4(مربوط به شرکت بیک)

اتود بی یو فور

اتود BU4

۷- نوک اتود : تحریران،پارس تحریر، بیک، پلیکان ایرانی

نوک اتد بیک

نوک اتود بیک

نوک اتد تحریران

نوک اتود تحریران

نوک اتد پلیکان

نوک اتود پلیکان

۸- پاکن: بیک ، فکتیس، پارسا، قاصدک، پلیکان ایرانی،تحریران، کنکو ایرانی

پاکن بیک

پاکن بیک

پاکن پارسا

پاکن پارسا

پاکن قاصدک

پاکن قاصدک

تحریران پاکن

پاکن تحریران

پاکن پلیکان

پاکن پلیکان

فکتیس1

پاکن فکتیس

۹- تراش:آوای تحریر، فکتیس، قاصدک

تراش قاصدک

تراش قاصدک

تراش فکتیس

تراش فکتیس

۱۰- خط کش،شابلون، گونیا، نقاله: صریر، آذران تحریرات، تحریران، قاصدک، آزاده، آوای تحریر

خط کش قاصدک

خط کش قاصدک

آذران تحریرات

خط کش،گونیا و نقاله آذران تحریرات

اوای تحریر

خط کش آوای تحریر                                         شابلون و خط کش آوای تحریر

خط کش صریر

خط کش صریر

۱۱- پرگار: فکتیس، آذران تحریرات

پرگار فکتیس

پرگار فکتیس

پرگار ساده آذران تحریرات

پرگار بازویی آذران تحریرات

پرگار ساده و بازویی آذران تحریرات

۱۲- آبرنگ و خمیربازی :آریا

آبرنگ آریا

خمیر بازی آریا

توضیحاتی در مورد برخی شرکت های تولید لوازم التحریر:

پاپکو

شرکت تولیدی و صنعتی پارسا پلاستیک با نام تجاری PAPCO در سال۱۳۶۳ با توجه به نیاز اقشار فرهنگی جامعه تاسیس گردید. پاپکو با سرلوحه قرار دادن کیفیت عالی، قیمت مناسب و رضایت مشتری هم اکنون به عنوان یکی از تولید کنندگان مورد اعتماد ایرانی در میان سازمان ها، وزارتخانه ها، شرکت ها و مراکز علمی و فرهنگی به شمار میرود و از محبوبیت خاصی برخوردار است.

پاپکو شرکت ۱۰۰% ایرانی و محصولات آن از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت با کالاهای معروف خارجی می باشد.

محصولات پاپکو بسیار متنوع و شامل خودکار، کلاسور، زونکن، کیف مدارک، کیف‎های چند قسمتی مناسب برای دسته‎بندی و نگهداری جزوات است. زیردستی، پوشه کیسه‎ای، پاکت، دفتر، سررسید، آلبوم، جعبه بایگانی، ساک‎های دستی طرح‎دار، کلیربوک، پاکت طرح‎دار، کلاسورهای ۴ حلقه‎ای، آلبوم‎های طرح‎دار، جامدادی دکمه‎دار و زیپ‎دار، خط‎کش، جامدادی رومیزی، خط‎کش‎های دندانه‎دار، ست‎های هدیه با محصولات مختلف.

هچنین انواع تقویم و دفتر فارسی و انگلیس کنندهی، طراحی و نقاشی، انواع کیف‎های اداری و فایل‎ها و جعبه‎های اداری و بایگانی اسناد، جامجله‎ای و جاکتابی، آلبوم‎های سی دی و کارت ویزیت، دفتر یادداشت‎های قفل‎دار و انواع کلیپ فایل.

ادرس کارخانه پاپکو( پارسا پلاستیک) : شهرک صنعتی عباس آباد واقع در محور تهران گرمسار(۴۵ کیلومتری تهران)

پارس مداد
شرکت پارس مداد در سال ۱۳۶۱ با مدرن‎ترین ماشین‎ها و با به کارگیری پیشرفته‎ترین تکنولوژی تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۳۶۸ موفق به دریافت اولین پروانه استاندارد تولید مداد در ایران شد و تاکنون این نشان را با افتخار حفظ نموده است.

مداد رنگی در بسته‎بندی و تعداد مختلف، مدادهای مشکی و قرمز، خودکار ال ایکس، لاک غلط گیر، خودکار اس جی، چسب ماتیکی، لاک غلط گیرجوانان، ماژیک وایت برد و دائمی از محصولات این شرکت است.

آدرس کارخانه: یزد- میدان صنعت – ابتدای بلوار فرودگاه

 

پلیکان
شرکت پلیکان در سال ۱۳۴۵ فعالیت خود را به عنوان اولین تولیدکننده لوازم التحریر اداری و مدرسه آغاز کرد. از محصولات تولیدی این شرکت در ابتدا می‎توان کاغذ کاربن، جوهر خودنویس، ریبون دستگاه تایپ را نام برد.

در طی سال‎های فعالیت، محصولاتی مانند استامپ پد، جوهر استامپ، پاک کن، کاربن، خودکار، ماژیک و انواع کاغذ اداری و حرارتی به سبد کالایی شرکت اضافه گردید.

محصولات این شرکت در بخش لوازم التحریر شامل خودکار ۹۳۰ رنگ اصلی و ۴ رنگ فانتزی (صورتی، بنفش، نارنجی، آبی فیروزه‌ای) است. خودکار ژل ۹۳۸ با جوهر ژل، این نوع خودکارها بسیار روان می‎نویسند (مثل روان‎نویس) و پررنگ‎تر از خودکارهای معمولی هستند. البته زودتر تمام می‎شوند و قیمتشان هم گران‎تر است. این خودکار در چهار رنگ اصلی تولید شده است.

خودکار ریس، خودکار معمولی در ۴ رنگ اصلی، خودکار فشاری نکست، تنها در دو رنگ آبی و مشکی عرضه شده و خود تولیدکننده می‎گوید رنگ جوهرش متفاوت است، این خودکار جای دست لاستیکی هم دارد.

آدرس کارخانه: کیلومتر ۳۲ جاده مخصوص کرج

 

روشنا
روشنا اولین برند سبک زندگی اسلامی ایرانی است که قصد دارد با ورود حرفه‎ای به تولید وتوزیع کالاها و محصولات زندگی از جمله لوازم التحریر، اسباب بازی شود.

محصولات قاصدک، آزاده و شکرستان هم در چند سال اخیر شروع به فعالیت کرده‎اند و با گذشت زمان به تعداد محصولات خود افزوده‎اند.

تحریران

شرکت تحریران در سال ۱۳۶۲ فعالیت خود را به عنوان یکی از پیشگامان صنعت لوازم التحریر و لوازم ترسیمی و مواد اولیه لاستیک آغاز نمود.

پس از گذشت سالهی متمادی،اقدام به توسعه بازار لوازم التحریر و ترسیمی و نیز مواد اولیه لاستیک به سایر کشورها نموده است.

آدرس کارخانه:  شاهرود، جاده کارخانه قند، شرکت تحریران


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای