۱۵:۳۴:۵۱ - جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
امام جمعه جغتای:
مدافعان حرم، مدافع ارزش ها هستند/ما از ریخته شدن خون خود باکی نداریم
امام جمعه جغتای گفت: ما از ریخته شدن خون خود در راه دفاع از ائمه اطهار(ع)، نه تنها باکی نداریم، بلکه برای آن لحظه شماری میکنیم.

به گزارش پیام جغتای، حجت الاسلام عی اکبر موحدی پور امام جمعه در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان در مسجد جامع این شهر، با اشاره به شهادت مظلومانه شهید مدافع حرم محسن حججی، اظهار داشت: اسلام، سرپا ایستادن و بقای خود را مدیون خون شهدایی است که جانانه در برابر مهاجمان به ارزش های دینی و انسانی ایستادند و جان خود را فدا کردند.

امام جمعه جغتای با تاکید بر این موضوع که: شهدای مدافع حرم مدافعان ارزش های دینی و انسانی هستند، افزود: دشمن با انتشار تصاویر سربریدن شهید حججی و دیگر شهدای مدافع حرم بدنبال ایجاد رعب از خود در میان مردم ایران است، اما باید بگوییم: که ما از ریخته شدن خون خود در راه دفاع از ائمه اطهار(ع)، باکی نداشته، بلکه برای آن لحظه شماری میکنیم.

داعش دستپرورده آمریکایی هاست

خطیب نماز جمعه جغتای خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکایی ها در جریان عملیات داعشی ها که منجر به اسارت و شهادت مظلومانه شهید حججی شد، به خوبی بازگو کننده نقش غربی ها در حمایت از این گروه وحشی در سوریه و عراق می باشد، چرا که قبل از یورش عناصر داعش به محل استقرار شهید حججی و همرزمانش، آنجا را زیر آتش جنگنده های خودشان گرفته بودند.

حجت الاسلام موحدی پور، داعش را دستپرورده آمریکایی ها و همفکران آنها در اروپا و منطقه خاورمیانه دانست و اظهار داشت: بعد از ناکامی آمریکایی ها در تولد خاورمیانه جدید و تجزیه کشورهای منطقه، سران کاخ سفید با هماهنگی بیش از ۱۳۰ کشور جهان، در راستای تشکیل و تقویت گروه تروریستی داعش از هر گونه کمک و حمایت مالی و نظامی و رسانه ای کوتاهی نکردند، ادعایی که در کتاب خاطرات هبلاری کلینتون به صراحت از آن یاد شده است.

دولتمردان به شهیدان رجایی و باهنر تأسی کنند

هفته دولت، و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان یکی از مناسبت های هفته آینده، بهانه ای شد تا امام جمعه جغتای با اشاره به آن، دولتمردان را به تاسی از این دو شهید بزرگوار در زمینه ساده زیستی، تقوا و رسیدگی به محرومان توصیه نماید.

خطیب نماز جمعه جغتای در بخش دیگری از خطبه های این هفته با اشاره با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) گفت: شیعیان آن حضرت با الگو گیری از زندگی ساده و بی آلایش ائمه اطهار(ع)، چشم و هم چشمی ها را کنار گذاشته و دست از هزینه های سنگین برای جشن های عقد و عروسی بردارند.

وی خاطرنشان کرد: خرید وسایل غیر ضروری برای آغاز زندگی مشترک یک زوج مسلمان و گرفتار کردن پدر و مادر ها به بدهی های سنگین بانکی، منصفانه نیست و به دور از سنت و سیره امامان معصوم می باشد.

تکیه به غربی ها، مصدق را از پای درآورد

امام جمعه جغتای همچنین با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی انگلیسی ۲۸ مرداد سال ۳۲، یادآور شد: دامن زدن به اختلافات بین آیت الله کاشانی و تکیه مصدق و حامیان وی به غربی ها بعد از ملی شدن صنعت نفت زمینه کودتا و سرنگونی دکتر مصدق را فراهم ساخت.

حجت الاسلام موحدی پور با عبرت آموز خواندن اسناد افشا شده از کودتای ۲۸ مرداد اظهار داشت: آنچه که این روزها از دست داشتن آمریکایی ها و انگلیسی ها در راه اندازی این کودتا بر ملا می شود، این هشدار را به دولتمردان می دهد: که هرگز به آمریکا و انگلیس اعتماد نکرده و در دام دسیسه های آنها نیفتند.

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای