۱۳:۴۰:۱۴ - یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
شهروندانی که فراموش شده اند/ دست خالی ساکنان مسکن مهر «جغتای» از خدمات شهری
حدود ۳ سال از واگذاری واحدهای مسکن مهر جغتای به متقاضیان می گذرد و در این مدت خبری خدمات شهری به این بخش نبوده است.

به گزارش پیام جغتای، حدود ۳ سال از واگذاری واحدهای مسکن مهر جغتای به متقاضیان می گذرد و به غیر از آسفالت معابر اولین بخش آن موسوم به زون B در بقیه قسمت ها شامل بخش هایی از زون A با وجود اسکان متقاضیان، کمترین خدماتی ارائه نشده است.

قسمتی از پول های در تعهد ساکنان این واحدها، شامل هزینه هایی که باید با استفاده از آن، خدمات شهری نطیر آسفالت، ساخت پیاده رو، فضای سبز و پارک و شهربازی ساخته شود اما این موضوع به فراموشی سپرده شده است.

نخاله های ساختمانی بجا مانده از زمان ساخت و ساز در جای جای محوطه مسکن مهر جغتای به چشم می خورد و بنیاد مسکن جغتای حتی زحمت تخلیه این نخاله ها را هم به خودش نداده است.

در همین رابطه جغتایی یکی از ساکنان مسکن مهر به خبرنگار ما گفت: وضعیت معابر مسکن مهر جغتای از حاشیه کلانشهرها هم بدتر است و مسولان شهری ساکنان این بخش از شهر را فراموش کرده اند.

این شهروند جغتایی افزود: دقیقا بعد از تحویل واحدهای ساخته شده در مسکن مهر جغتای، این قسمت از شهر را به امان خدا رها کرده اند و هیچ خدماتی از طرف شهرداری یا بنیاد مسکن ارایه نشده است.

بنیاد مسکن بدقولی می کند

ابوطالب جغتایی عضو شورای شهر جغتای که حل مشکلات مسکن مهر را به عنوان یکی از شعارهای اصلی انتخاباتی خود مطرح کرده بود در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: مشکلات مسکن مهر یکی از اولویت های شورای جدید شهر جغتای می باشد و بر همین اساس طی جلساتی این موضوع را با شهردار مطرح رکده ایم اما با توجه به اینکه بر اساس ضوابط موجود، واحدهای مسکن مهر پس از تکمیل به شهرداری واگذار می شود بنابراین قبل از تکمیل و واگذاری از طرف بنیاد مسکن، اجازه دخل و تصرف در آن را نداریم.

جغتایی افزود: با وجود اینکه شهرداری اجازه ورود به مسکن مهر را در شرایط کنونی ندارد، اما طبق توافق صورت گرفته با بنیاد مسکن، مقرر شده است تا طی قراردادی رفع برخی مشکلات این بخش از شهر نظیر بهسازی معابر به شهرداری واگذار شود، اما هنوز از طرف بنیاد مسکنی ها خبری برای انعقاد این قرارداد دریافت نکرده ایم.

انتهای پیام/

 

 


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای