۱۳:۲۱:۵۱ - یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶
پیام جغتای گزارش می دهد؛
سرگردانی ۴ ساله کارآفرین «جغتایی» برای راه اندازی کارگاه بسته بندی
مسیر پر پیچ و خم، طولانی و پر هینه ای که کارآفرین اهل شهرستان جغتای برای اخذ مجوزهای راه اندازی یک کارگاه بسته بندی خشکبار طی کرده است، شنیدنی و جالب توجه است.

به گزارش پیام جغتای، مسیر پر پیچ و خم، طولانی و پر هینه ای که فرزانه بختیاری کارآفرین و فعال قتصادی اهل روستای فض آباد از توابع شهرستان جغتای برای اخذ مجوزهای راه اندازی یک کارگاه بسته بندی خشکبار طی کرده است، شنیدنی و جالب توجه است.

فرزانه بختیاری را می توان نمونه ای موفق از زنان ایرانی نام برد که در کنار رسیدگی به امور فرزندان و همسر خود دست به کاری بزگ و تاثیر گذار زده است و قصد دارد تا فعالیت فعلی خود در زمینه داد و ستد تولیدات کشاورزی و باغی را توسعه ببخشد.

را اندازی کارگاه بسته بندی حبوبات، غلات، گیاهان دارویی و ادویه جات هدفی است که کارآفرین پرتلاش شهرستان جغتای با گذر از هزار خوان پیچ در پیچ ادارات جغتای در صدد رسیدن به آن است، هدفی که در کنار ایجاد اشتغال برای اهالی روستای فیض آباد، زمینه کوتاه کردن دست دلالان را از دسترنج مردم شهرستان ایجاد می کند و به آنها اجازه می دهد تا مستقیما با بازار عرضه محصولات خود ارتباط داشته باشند.

این کار آفرین پر تلاش که قرار است برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در کارگاه خودش شغل ایجاد نماید به خبرنگار ما گفت: پیگیری های لازم برای ساخت و راه اندازی این کارگاه را از سال ۹۲ یعنی ۴ سال قبل شروع کرده ام و در این بازه زمانی با انواع مانع و مشکل برای رسیدن به هدفم دست و پنجه نرم کرده ام.

وی افزود: هزینه هایی که در این مسیر متحمل شده ام، برایم مهم نیست و آنها را جبران می کنم اما، فرصتی که برای رسیدن به این خواسته ام از دست داده ام را چه کسی می تواند برایم جبران کند؟

بختیاری خاطرنشان کرد: پس از اخذ جواز تاسیس از جهاد کشاورزی جغتای در سال ۹۲ اقدام به تغییر کاربری یک زمین کشاورزی در روستای فیض آباد به منظور احداث کارگاه کردم اما این کار تا سال ۹۴ به طول انجامید و متاسفانه پس از پاسکاری های متعدد به نتیجه نرسید.

این کارآفرین جغتای یادآور شد: برای غییر کابری زمین مود نظر باید استعلام ۱۰ ارگان را تهیه میکردم، این کار را انجام دادم اما نهایتا یا از طریق یکی از نهادهای دولتی شهرستان و یا استان، با بخشی از کار موافقت نمی شد و مجبور بودم تمام مراحل را دوباره و گاه چندباره انجام دهم.

وی افزود: موانع موجود بر سر تغییر کاربری یک قطعه زمین از سال ۹۲ تا ۹۴ باعث شد تا زمین دیگری را برای این منظور به نهادهای زیربط معرفی نمایم و پس از پیمودن مسیرهای پرپیچ و خم و پشت سر گذاشتن کاغذ بازی های متعدد به نتیجه برسم و با تغییر کاربری زمین موافق صورت بگیرد.

بختیاری با گلایه از بی مهری های مسولان شهرستان و استان گفت: پس از اخذ موافقت تغییر کاربری، مساله ای مهمتر با مشکلات بزرگتر در پیش و رویم وجود داشت، و آن خذ مجوز ساخت بود، مساله ای که حدود یکسال زمان برد و باعث شد تا دفتر ریاست جمهوری نیز مراجعه نمایم.

این کارآفرین جغتایی گفت: تلاش هایم برای گرفتن مجوز ساخت در شهرستان و استان به نتیجه نرسید، و مجبور شدن تا درخواستم را از طریق دفتر ریاست جمهوری پیگیری نمایم تا پس از ۱ سال با خواسته ام موافقت نمایند.

بختیار در پایان اظهار داشت: ۴ سال برای احداث یک کارگاه کوچک در یک روستا وقت کمی نیست، عمر و انگیزه انسان را از بین میبرد، از این رو از مسولان  می خواهم تا با تسهیل در امور مربوط به کارآفرینان، راه ساخت و آبادانی کشور را فراهم نمایند.

انتهای پیام/

 


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای