۱۳:۳۲:۰۹ - دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶
6 سال بعد از کلنگ زنی؛
توقف چندباره ساخت جاده روستاهای الله آباد، کهنه و منیدر
پروژه ساخت راه ارتباطی روستاهای غربی جغتای برای چندمین بار متوقف شد.

به  گزارش پیام جغتای، پروژه ساخت راه ارتباطی روستاهای محروم غرب شهرستان جغتای شامل لله آباد، کهنه، منیدر، شادمان، حسین آباد، ایستگاه آزادوار، محمدیه و جاورتن با وجود گذشت ۶ سال از کلنگ زنی آن، برای چندمین بار متوقف شد.

این راه ارتباطی علاوه بر روستاهای غربی جغتای، به عنوان راه ارتباط اصلی کارخانه سیمان جوین، یکی از بزرگترین مراکز صنعتی و تولیدی در حوضه استحفاظی شهرستان جغتای نیز کاربرد دارد و در صورت تکمیل، سهم بسزایی در افزایش سرعت انتقال تولیدات این کارخانه نیز خواهد داشت.

این راه ارتباطی در صورت تکمیل، می تواند گرد محرومیت را از چهره محرومترین روستاهای شهرستان جغتای در مرز استان سمنان از بین برده و یا حداقل تاثیر بسزایی در عمران و آبادانی آنها داشته باشد.

در همین رابطه صبح امروز ابراهیم عباسی عضو شورای اسلامی روستای کهنه یکی از روستاهای بزرگ و قدیمی شهرستان جغتای در گفت و گو با خبرنگار ما به گلایه از بدقولی های مسولان شهرستان و استان پرداخت.

عباسی اظهار داشت: امروز فردای مسولان برای تکمیل پروژه راه ارتباطی روستاهای غربی جغتای پایان ندارد و ۶ سال است که مردم محروم این روستاها جز وعده های رنگارنگ چیزی عایدشان نشده است.

وی با اشاره به تردد جمعیت حدود ۶ هزار نفری از این راه ارتباطی خاطرنشان کرد: حدود ۲ هزار خانوار ساکن در این روستاها و همچنین ماشین آلات سنگین کارخانه سیمان چشم انتظار همت مسولان برای تکمیل آن می باشند.

عضو شورای روستای کهنه افزود: کلنگ این جاده  کیلومتری در زمان مسولیت استاندار دولت دهم به زمین خورده است و در جریان سفر مسولان دولت های یازدهم نظیر استاندار خراسان رضوی و نمایندگان مجلس قول هایی برای تکمیل آن به مردم داده شده است، اما نتیجه ای جز فعالیت مقطعی کارگاه ساخت آن و توقف چندباره این پروژه در بر نداشته است.

عباسی یادآور شد: روستاهایی که با احداث این راه قرار است به مرکز شهرستان متصل بشوند، در مجموع  ۳۵ شهید را تقدیم انقلاب و نظام کرده اند و بی مهری مسولان دولتی نسبت به این مردم عجیب است.

وی در تشریح پیگیری های انجام شده در این رابط اظهار داشت: به هر نهادی که بتواند در این راستا کمکی بکند، مراجعه کرده ایم و اخیرا هم نامه ای به مهندس پاراسا مسول راههای روستایی اداره کل راه و شهرسازی استان فرستاده ایم و علت توقف چندباره این پروژه را از وی خواستار شده ایم.

عضو شورای اسلامی روستای کهنه در پایان از مسولان اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی خواست: تا با تکمیل این پروژه راهبردی و مهم، فرصت زدودن گرد محرومیت از چهره مردم درد کشیده روستاهای غربی شهرستان جغتای را از دست ندهند و بر زخم کهنه آنها التیام ببخشند.

 

 

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای