• تاریخ: آذر ۱۶, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 10753

انتظار سه ساله یک مدرسه روستایی جغتای برای اتصال برق

به گزارش پیام جغتای، روستاهای موسوم به زور زمند واقع در 5 کیلیومتری مرکز شهرستان جغتای پس از سالها فقر امکانات آموزشی، 3 سال قبل یعنی در سال 1392 به همت یکی از خیران مدرسه ساز صاحب مدرسه ای برای دانش آموزان ابتدایی خود م ...

به گزارش پیام جغتای، روستاهای موسوم به زور زمند واقع در 5 کیلیومتری مرکز شهرستان جغتای پس از سالها فقر امکانات آموزشی، 3 سال قبل یعنی در سال 1392 به همت یکی از خیران مدرسه ساز صاحب مدرسه ای برای دانش آموزان ابتدایی خود می شود.

این مدرسه در حدفاصل بین دو روستای امیرآباد و صدرا و در مجاورت تنها خانه بهداشت این 7 روستا قرار گرفته است و پذیرای دانش آموزان دو روستای امیرآباد و صدرا می باشد.

این مدرسه علی رغم تامین هزینه ساختمانی آن از طرف خیر مدرسه ساز، با گذشت سه سال از تاسیس خود، از نداشتن اتصال برق رنج می برد و مدیر این مدرسه چاره ای جز بهره گیری از کابل چندصد متری برای انتقال برق ندارد، روشی که جوابگوی ولتاژ موردنیاز تجهیزات برقی این واحد آموزشی از قبیل سیستم گرمایش، رایانه و دستگاه چاپ نبوده و مشکلاتی را برای آن ایجاد کرده است.

در همین راستا روز گذشته روح الله جلیلی رئیس اداره برق شهرستان جغتای به خبرنگار پیام جغتای گفت: این اداره برای واگذاری کنتور برق به این مدرسه و همچنین خانه بهداشت آمادگی لازم را داشته و حاضر هستیم در کمترین زمان ممکن آن را اجرا کنیم.

جلیلی خاطرنشان کرد: متاسفانه قراز گرفتن این مدرسه خارج از حریم روستایی و در اراضی دولتی کار را برای اخذ مجوز های لازم از طرف آموزش و پرورش با مشکل روبراه کرده است و این اداره ناگزیر باید تا تکمیل فرایند واگذاری کامل ملک مورد نظر معطل بماند.

شایان ذکر است: در شرایطی که فرایند آزادسازی زمین های دولتی و واگذاری اشتراک برق، آب و گاز به دامداری ها، مرغداری ها با وجود فاصله زیاد از شبکه های اصلی به سهولت انجام می شود، این مدرسه 3 سال است که منتظر رفع موانع اداری برای برخورداری از برق می باشد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست