۱۹:۴۰:۲۱ - جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
امام جمعه جغتای با انتقاد از لایحه بودجه ۹۷ عنوان کرد: رکود در سال ۹۷ نیز ادامه می‌یابد/ دولت دست خودش را برای ریخت و پاش باز گذاشته است
امام جمعه جغتای گفت: بالا بودن بودجه جاری پیش بینی شده دولت برای سال ۹۷ حاکی از ادامه ریخت و پاش‌های غیرضروری دولت در سال آینده است.

به گزارش پیام جغتای، حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور امام جمعه جغتای ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان که در مسجد جامع جغتای برگزار شد، با اشاره به پیام قدردانی رهبر معظم انقلاب در دیدار علیرضا کریمی، قهرمان نام آور کشتی کشورمان، تشریح کرد: حضرت آیت الله خامنه ای حرکت وی  به منظور رویارو نشدن با نماینده رژیم صهیونیستی را مایه عزت کشورمان دانستند و خطاب به این جوان برومند کشورمان،  گفتتند: آقای علیرضا کریمی نماد عزت ایرانیان شد و من صمیمانه از ایشان قدردانی میکنم.

 

امام جمعه جغتای با انتقاد از بی مهری های صورت گرفته نسبت به این پهلوان کشورمان به علت رودررو نشدن با نماینده رژیم صهیونیستی در دوره های قبل، یادآور شد: این جوان با وجود تمام بی مهری هایی که نسبت به حرکت جوانمردانه اش شده بود، دوباره حاضر به رقابت با کشتی گیر رژیم صهیونیستی نشد، اقدامی که تحسین رهبر معظم انقلاب را در پی داشت و ایشان وی را از تبار پوریای ولی خوانده و حرکت علیرضا کریمی را موجب عزت و غرور ملی دانستند.

 

سفر وزیر خارجه انگلیس به کشورمان موضوع دیگری بود که امام جمعه جغتای با اشاره به آن گفت: انگلیسی ها پیرو سیاسیت های آمریکا در همه زمینه ها از جمله برجام هستند و بر همین اساس تا امروز حرکتی در راستای اجرای برجام از آنها سر نزده است چرا که براساس اظهارات ریاست مجلس کشورمان، نمی توانیم یک حساب ساده بانکی در انگلستان باز کنیم.

 

وی با طرح این سوال که “هدف جانسون از سفر به ایران چه بوده است”؟ تشریح کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، انگلیسی ها همیشه منبع نکبت و شر برای ملت های منطقه بوده اند و به حیات ملتهای منطقه ضرباتی زده اند که در هیچ جای دنیا نظیر ندارد و سابقه خیانت های این کشور به ملت ایران به ۲ قرن می رسد، از این رو نباید از اینها توقع کمک و یاری داشت.

 

حجت الاسلام موحدی پور افزود: هدف اصلی جانسون از سفرش به تهران، رایزنی برای آزادسازی دو جاسوس زندانی این کشور به نام های کمال فروغی و نازنین زاغری بود، شخصیتی های وطن فروشی که تابعیت ایرانی انگلیسی داشته و از طرف انگلیسی ها به منظور جاسوسی به کشورمان اعزام شده یودند.

 

خطیب نماز جمعه جغتای گفت: شواهد نشان می دهد که سال ۹۷ نیز با توجه به بودجه ای که دولت لایحه آن را تقدیم مجلس کرده است، به لحاظ رکود و تورم تغییری نخواهد کرد، از این رو انتظار داریم که نمایندگان مجلس با دقت و احساس مسولیت بیشتری بودجه سال ۹۷ را مورد بررسی و آسیب شناسی قرار دهند.

 

وی ادامه داد:۴ ساله بودن برنامه بودجه ۹۷، در نظر گرفتن نشدن مولفه های اقتصاد مقاومتی و بالا بودن بودجه جاری دولت حاکی از ادامه ریخت و پاش های غیرضروری دولت در سال آینده بوده و رکود فعلی نیز با امتداد تعطیلی واحدهای تولیدی جزو رویدادهای شاخص اقتصادی سال ۹۷ خواهد بود.

 

امام جمعه جغتای در پایان تصریح کرد: گران شدن حامل های انرژی، قطع یارانه برخی از طبقات اقتصادی، افزایش سه برابری عوارض خروج کشوراز جمله موارد پیش بینی شده در بودجه سال ۹۷ هستند که  فشار بر طبقات مختلف مردم را افزایش می دهد و زندگی را برایشان سخت تر از گذشته خواهد کرد.

 

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای