• تاریخ: دی ۱۸, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 11292

الله قلی زاده: مجلس همچنان اراده استیضاح آخوندی را دارد / سعیدی: کارشکنی‌ها در استیضاح آخوندی ادامه دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار،  ۴۰ روز از حادثه غم بار قطار تبریز- مشهد گذشت و حال چه کسی می داند بر خانواده های جانباختگان این حادثه چه گذشته است خصوصا همان ۵ خانواده ای که اثری از عزیز از دس ...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار،  ۴۰ روز از حادثه غم بار قطار تبریز- مشهد گذشت و حال چه کسی می داند بر خانواده های جانباختگان این حادثه چه گذشته است خصوصا همان ۵ خانواده ای که اثری از عزیز از دست رفته شان ندارند. ۴۰ روز گذشت اما از پاسخگویی جناب وزیر خبری نشد هر چند در سایه پیگیری های قوه قضائیه مقصران در صحنه روانه زندان شدند اما راز و رمز این حادثه هنوز در جعبه سیاه تاریخ مانده است.

 

طرح استیضاح وزیر راه در راستای رمز گشایی از این حادثه قطار توسط ۸۴ نماینده مجلس کلید خورده بود اما با امروز و فردا کردن های هیأت رئیسه مجلس  با بازار شلوغ بررسی برنامه ششم توسعه تداخل یافت تا همچنان افکار عمومی در آذربایجان منتظر زمان دیگر باشند. اواخر هفته گذشته بود که سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو به عنوان یکی از طراحان استیضاح از اخذ دستوری از سوی هیأت رئیسه مجلس برای حضور آخوندی در کمسیون عمران خبر داد دستوری که عملا قطار استیضاح این وزیر مستقر در ساختمان خیابان آفریقا را به حرکت درمی آورد. اما پیگیری های تبریزبیدار در میان اخبار روزانه مجلس در طول هفته جاری نشان داد این جلسه برگزار نشده است. به همین دلیل به سراغ دو تن از نمایندگان استان در مجلس رفتیم و علت را جویا شدیم.

 

الله قلی زاده: مجلس همچنان اراده استیضاح آخوندی را دارد

قلی الله قلی زاده، عضو کمسیون عمران مجلس در گفتگو با تبریزبیدار اظهار داشت: علت تاخیر در روند استیضاح وزیر راه، بررسی برنامه ششم توسعه در صحن مجلس می باشد که  نمایندگان به صورت سه شیفت مشغول به این کار هستند.

 

وی با رد خبر لغو استیضاح آخوندی گفت: مجلس همچنان اراده لازم برای انجام این استیضاح را دارد چرا که هیچ اتفاق خاصی صورت نگرفته است و هیچ کدام از امضا کنندگان امضای خود را پس نگرفته اند و تنها به علت بررسی برنامه ششم این استیضاح در دستور کار قرار نگرفته و در صورت پایان بررسی برنامه ششم، استیضاح به جریان خواهد افتاد.

 

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خدآفرین در مجلس در پایان سخنان خود انجام لابی ها برای جلوگیری از استیضاح را طبیعی خواند.

 

سعیدی: جلسه کمسیون عمران با کارشکنی تشکیل نشد اما پیگیری هایمان را ادامه خواهیم داد

محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با تبریزبیدار اظهار داشت: اواخر هفته گذشته دستوری از هیأت رئیسه مجلس اخذ کردیم که کمسیون عمران را مکلف به دعوت از وزیر راه برای پاسخگویی به سوالات استیضاح کنندگان می کرد اما متاسفانه با کارشکنی ها این جلسه تشکیل نشده است اما در هر صورت این مساله را رها نکرده و همچنان به پیگیری ادامه خواهیم داد.

 

نماینده مردم تبریز، آذرشهرو اسکو با اشاره به جو حاضر در مجلس نسبت به استیضاح آخوندی تصریح کرد: با توجه به حادثه پش آمده و مشخص شدن ابعاد مختلف این حادثه جو مجلس در حال حاضر به گونه ای است که در صورت کلید خوردن این استیضاح، نمایندگان به استیضاح رای خواهند داد.

 

وی با گلایه از کسانی که با پیش کشیدن مصلحت های ساختگی در صدد مانع تراشی برای استیضاح هستند گفت: متاسفانه برخی با طرح مسائلی همچون ” اکنون به صلاح نیست”  درصدد هستند که این استیضاح در هر صورت انجام نشود اما ما با تمام قوا پیگیر حق مردم خواهیم بود.

انتهای پیام/ط

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست