۱۳:۵۶:۴۸ - شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶
افزایش عجیب قیمت پیاز، نوش دارو بعد از مرگ سهراب+ تصاویر
افزایش قیمت عجیب پیاز در بازار در حالی رخ داده است است که این محصول چندی پیش و به علت نبود بازار فروش، در انبارهای کشاورزان شهرستان جغتای، پس از ماهها انتظار و جوانه زدن، دور ریخته شد.

به گزارش پیام جغتای، افزایش قیمت عجیب پیاز در بازار در حالی رخ داده است است که این محصول چندی پیش و به علت نبود بازار فروش، در انبارهای کشاورزان شهرستان جغتای، پس از ماهها انتظار و جوانه زدن، دور ریخته شد.

این محصول هم اکنون کیلویی ۴ هزار تومان عرضه می شود، در حالی که محصول تولیدی پیاز کاران جغتای به علت نبود متقاضی خرید به عنوان خوراک دام در دامداری ها مورد استفاده قرار گرفت.

در همین رابطه یک کشاورز اهل جغتای که نخواست نامش فاش شود به پیام جغتای گفت: سال گذشته حدود ۲ تن از محصول پیاز تولیدی خودم را پس از ماهها انتظار برای فروش در بیابان های شهرستان دور ریختم.

وی با ابراز تعجب از افزایش عجیب قیمت فعلی این محصول در بازار گفت: دلال ها و افراد سودجو کار خودشان را خیلی بهتر از کشاورز بلد هستند، آنها محصول ما را به قیمت ناچیزی می خرند و در سردخانه های مجهز خود نگه می دارند تا زمانی که از نابودی محصول ما در انبارهای غیر مجهز خیالشان راحت بشود و پس از آن ذخایر خود را به بازار باز عرضه میکنند و با قیمتهایی نجومی محصولات انباشته شده را به فروش می رسانند.

پیاز کار جغتایی افزود: سال قبل بر خلاف سایر کشاورزان، از کشت محصولات با مصرف بالای آب نظیر خربزه و هندوانه دست کشیدم و به کشت محصول پیاز روی آوردم، اما با وضعی که بر سر دسترنجم آمد، امسال دوباره هندوانه کشت کرده ام که متاسفانه بازار  آن نیز حال و روز خوبی ندارد.

کشاورز جغتایی خاطرنشان کرد: دولت ها نقششان در حمایت از کشاورز مشخص نیست و به جز چند محصول که خرید تضمینی آن در سالهای اخیر به کشاورزان کمک کرده است، برای سایر محصولات چاره ای اندیشیده نمی شود و از این رو کشاورزان از آینده محصولی که کشت می کنند اطلاعی ندارند.

پیاز های عرضه شده، محصول سال جاری هستند

علی عسکری مسول تولیدات کشاورزی جهاد کشاورزی شهرستان جغتای در گفت و گو با پیام جغتای اظهار داشت: پیاز هایی که در حال حاضر در بازار عرضه می شوند، محصل استان های دیگر نظیر کرمان می باشند و از سردخانه ها به بازار سرازیر نشده اند.

وی گفت: با افزایش عرضه این محصول از طرف سایر استان ها و همچنین استان خراسان رضوی، کاهش چشمگیر قیمت آن دور از انتظار نمی باشد.

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای