۸:۰۵:۳۱ - سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
یادداشت/ محمدرضا فتحی نجفی
اشانتیون بازار مکاره برجام
وقتی یک چیزی را بر لب «جام» چسباندید و همه‌ی زندگی مردم را به آن گره زدید، هر روز باید منتظر پیامدهای ناخوش احوال آن باشید. همه‌ی آتش‌ها از گور همان «جام» لاکردار بلند می‌شود!

به گزارش پیام جغتای، وقتی یک چیزی را بر لب «جام» چسباندید و همه‌ی زندگی مردم را به آن گره زدید، هر روز باید منتظر پیامدهای ناخوش احوال آن باشید. همه‌ی آتش‌ها از گور همان «جام» لاکردار بلند می‌شود!

او تفسیرهای مزخرف و آب دوغ خیاری خود را می‌گوید و چون شما به اختیار و ساده‌اندیشانه عقل‌تان را بدست و زبان اجنبی جماعت گره زدید باید هم شنوای مهملات وی باشید. این از خواص هر «جامِ» بی‌معرفتی‌ست که می‌توان به «برِ» آن هر چیزی را چسباند، بعد در جام یافت و یا از آن برداشت کرد الا دو کلام حرف حساب.

آنچه همه‌ی خوبان دارند، «برجام» ما یک تنه، همه‌ی آنها را با هم دارد، تازه آنچه را که نداشته باشد، حتماً برای شما کارسازی کرده و درست می‌کنند. «برجام» بازار مکاره‌ای شده که هر روز مکاران و حیله‌گران متاع خود را در آن عرضه می‌کنند. بازاری که همه چیز دارد. از شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد البته با اشانتیون بازرسی از مراکز نظامی!

آمانو که معروف حضورتان هست، بعد از اینکه آمریکایی‌ها اراده کردند از تاسیسات نظامی جمهوری‌اسلامی‌ایران بازرسی داشته‌باشند، مهمل گفته که؛ «طبق برجام، اجازه دسترسی به تاسیسات نظامی و غیرنظامی ایران وجود دارد».

حالا از این یک تیکه کاغذ «برجام» که امضای آن موجب فخر و مباهات به جمیع کائنات در عالم هستی شده‌بود چه لاطائلات دیگری می‌توان تفسیر کرد که ابر و باد و مه و خورشید و فلک هم در حسرتش بمانند تا به «برجام» تشبیه شوند، یحتمل هنوز نیاز به زمان بیشتری دارد.

به قلم: محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای