• تاریخ: مرداد ۲۵, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 8019

اذعان تروریست‌ها به پیشروی ارتش سوریه در جنوب حلب

به گزارش پیام جغتای، به نقل از خبرگزاری فارس، از عصر یکشنبه  (روز گذشته) صدها تن از عناصر تروریستی جیش الفتح حملات سنگینی را با هدف تصرف مناطق شمال غرب و غرب حلب آغاز کردند. تروریستها در ابتدای حملات حملات موشکی و خمپاره ...

به گزارش پیام جغتای، به نقل از خبرگزاری فارس، از عصر یکشنبه  (روز گذشته) صدها تن از عناصر تروریستی جیش الفتح حملات سنگینی را با هدف تصرف مناطق شمال غرب و غرب حلب آغاز کردند.

تروریستها در ابتدای حملات حملات موشکی و خمپاره ای را به مواضع نیروهای سوری و مناطق تحت کنترل آن را آغاز کردند و حملات خود را با دو خودروی انتحاری انجام دادند که نیروهای مقاومت توانستند قبل از رسیدن دو خودرو به مواضع نیروهای مقاومت آن را منهدم کنند.

وبگاه خبری «آرا» که وابسته به معارضان سوری است اعلام کردکه این درگیریها همچنان ادامه دارد، ولی وضعیت میدانی به سود ارتش سوریه و نیروهای مقاومت است.

«مصطفی سلیمان» که یکی از عناصر تروریستی معارض حاضر در ریف جنوبی حلب است، در این زمینه گفت: نیروهای نظام [سوریه] پس از دریافت کمکهای نظامی گسترده از یگانهای ریاست جمهوری و جنبش النجباء عراق  ابتکار عمل را از نیروهای جیش الفتح پس گرفتند.

این تروریست اذعان کرد: آنها (نیروهای ارتش سوریه) موفق شدند مجددا کنترل بخشهای گسترده ای از کارخانه سیمان[واقع در جنوب شرق منطقه الراموسه] را که پیکارجویان جیش الفتح به تازگی در آن پیشروی داشتند به دست گیرند و بخشهای زیادی از آن را کنترل کردند.

اندازه واقعی  

سلیمان همچنین اعلام کرد که جنگنده های روس نیز به صورت بی سابقه ای مواضع ائتلاف جیش الفتح را در داخل کارخانه سیمان هدف قرار دادند.

وی اعلام کرد که در کنار حملات هوایی، نیروهای سوری حملات خمپاره‌ای نیز در محوطه کارخانه سیمان به مواضع جیش الفتح داشتند و این مسئله سبب شد که عناصر این ائتلاف به مواضع سابق خود عقب نشینی کنند و شماری از نیروهای وابسته به آن نیز کشته و زخمی شدند.

بنا بر این گزارش، تروریستهای جیش الفتح از یکشنبه چند جبهه عملیاتی را در جنوب و غرب شهر حلب آغاز و مرحله چهارم اشغال این شهر را اعلام کردند ولی نیروهای ارتش سوریه تا کنون موفق شده اند پیشروی جیش الفتح را متوقف کنند.

انتهای پیام/م

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست