۱۰:۵۲:۲۴ - چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
ادامه تلاش ها برای خروج «جغتای» از بن بست راههای مواصلاتی/ احداث جاده جغتای-فرومد چشم انتظار منابع مالی
احداث جاده جغتای به سمت استان سمنان، یکی از پروژه های راهبردی است که می تواند این شهرستان را از بن بست راههای مواصلاتی، خارج کند.

به گزارش پیام جغتای ، مردم رنج کشیده روستاهای غربی شهرستان جغتای بویژه اهالی روستای منیدر، هرچند روز یکبار شاهد واژگونی خودروهای شخصی خود در مسیر تردد به مرکز شهرستان جغتای هستند.

این حوادث که عمدتا بدلیل نبود راه ارتباطی مناسب، رخ می دهد، با صدمات مالی و جانی برای مردم محروم این روستاها همراه بوده و نارضایتی های مردمی را بدنبال داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

احداث جاده جغتای به سمت استان سمنان، یکی از پروژه های راهبردی است که می تواند در کنار رفع محرومیت اهالی غربی شهرستان جغتای، با خارج کردن این شهرستان از بن بست راههای مواصلاتی، امیدها را برای توسعه اقتصادی و صنعتی جغتای افزایش دهد.

طول این پروژه به حدود ۱۰۰ کیلومتر می رسد که با عبور از کوههای صعب العبور جنوبی شهرستان جغتای، این شهرستان را به جاده ترانزیتی تهران-مشهد وصل خواهد کرد.

این جاده در مهمترین و سخت ترین بخش خود در حدفاصل دو روستای دستوران-منیدر به فاصله ۲۴ کیلومتر در حال ساخت می باشد و بخش قابل توجهی از زمان و هزینه شرکت پیمانکار برای خاکبرداری در گردنه ای موسوم به عروس کش اختصاص پیدا کرده است که تا کنون ۴۵۰ هزار متر مکعب از آن خاکبرداری صورت گرفته است.

 

در همین رابطه علی موسوی پیمانکار این پروژه به خبرنگار ما گفت: ساخت این جاده در یکی از مهمترین بخش های حدفاصل دو روستای دستوران و منیدر با جدیت ادامه دارد و در صورتی که شرایط جوی اجازه بدهد، طی یک ماه آینده این مسیر آماده آسفالت ریزی خواهد شد.

وی افزود: پایین بودن دمای هوا، شرایط سخت کوهستانی و عدم تامین منابع مالی از موانع اصلی در مسیر اجرای این پروژه می باشد، بطوری که در مدت ۱۶ ماه فعالیت از مجموع هزینه ۲ میلیارد و سیصد میلیون تومانی، فقط مبلغ ۳۹۰میلیون تومان در قالب اوراق مشارکت با سررسید ۲ ساله به شرکت پیمانکار پرداخت شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: تلاش ها و پیگیری های محمد علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای تا این لحظه تاثیر بسزایی در پیشبرد این پروژه داشته است.

وی در پایان یادآور شد: تلاش شبانه روزی برای احداث این جاده ادامه دارد و در این راستا اختصاص منابع مالی می تواند تسریع این پروژه را بدنبال داشته باشد.

در ادامه تصاویر دیگری از فرایند ساخت جاده جغتای-فرومد را ملاحظه می کنید.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/


پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها:
پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای پیام جغتای